Hírek : A Fidesz-KDNP frakciószövetség összetétele |
A Fidesz-KDNP frakciószövetség összetétele
kdnp.hu 2006.05.16. 23:35
A Fidesz 141, a Kereszténydemokrata Néppárt pedig 23 fős frakcióval vesz részt a parlament május 16-i alakuló ülésén. A Fidesz nyolc szövetségese közül csak a KDNP alakított önálló frakciót, a két képviselőcsoport Magyar Szolidaritás Szövetsége néven frakciószövetségben dolgozik majd az Országgyűlésben. A Fideszből Salamon László, Simicskó István és Hoffmann Rózsa, a nemzeti fórumosok közül pedig Szászfalvi László és Medgyasszay László ült át a KDNP-frakcióba, míg két KDNP-színekben induló jelölt, László Tamás (országos lista) és Lázár János(Hódmezővásárhely-egyéni) a Fidesz-frakcióban maradt.
A KDNP-frakció tagjai: Semjén Zsolt, Rubovszky György, Latorcai János, Lukács Tamás, Molnár Béla, Harrach Péter, Soltész Miklós, Nógrádi László, Nagy Kálmán, Básthy Tamás, Puskás Tivadar, Deák András, Móring József, Kuzma László, Hargitai János, Nagy Andor, Firtl Mátyás, Lanczendorfer Erzsébet, Salamon László, Simicskó István, Szászfalvi László, Medgyasszay László és Hoffmann Rózsa.
A Fidesz többi szövetségesének összesen 35 hely jutott a Fidesz-frakcióban. A Nemzeti Fórumnak tíz képviselője lesz a parlamentben: Lezsák Sándor, Font Sándor, Németh Zsolt, Balsai István, Fülöp István, Horváth Balázs, Kelemen András, Csampa Zsolt, Ékes József és Püski András. A Fidelitas hét képviselője került be a parlamentbe: Szijjártó Péter, Koszorús László, Nyitrai Zsolt, Rogán Antal, Erdős Norbert, Cser-Palkovics András, valamint az 1982-es születésű Ágh Péter, aki a legfiatalabb fideszes frakciótag lesz. A Kisgazda Polgári Egyesület színeiben Balogh József és Bányai Gábor Bácsban, Czira Szabolcs Pest megyében, Vince László Csongrádban, Tilki Attila pedig Szabolcsban szerzett egyéni mandátumot, míg Kékkői Zoltán a Baranya megyei, Simon Miklós a szabolcsi, Turi-Kovács Béla elnök pedig az országos listáról jutott be.
A Magosz öt helyet szerzett a parlamentben, a Fidesz-KDNP területi listáin Ángyán József, Bagi Béla, Kispál Ferenc és Örvendi László jutott be, valamint Jakab István, aki a Fidesz-KDNP országos listáján a 11. helyet foglalta el. A Vállalkozók Pártjából Császár Antal elnök országos listáról, Szatmáry Kristóf a budapesti listáról került be az Országgyűlésbe, valamint egy a Lungo Drommal közös jelöltjük is ott lesz: Rácz István roma vállalkozó, aki a Nógrád megyei listáról jutott be. A Lungo Drom elnöke, Farkas Flórián országos listáról került be, míg a harmadik roma származású politikus Varga József lesz, szintén a Fidesszel szövetséges roma szervezet színeiben. A Harrach Péter vezette Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDSZ) is a Fidesz szövetségesei között van, de a szervezet elnöke egyéniben a KDNP támogatásával indult.
Új tisztségviselők
A Fidesz képviselőcsoportja Áder Jánost, volt frakcióvezetőt jelöli az Országgyűlés alelnöki posztjára, a pártnak biztosított három jegyzői helyre pedig Hende Csabát, Németh Zsoltot, Vasvár polgármesterét és Szűcs Lajost delegálja, a KDNP pedig Móring Józsefet. Általános frakcióvezető-helyettesnek Varga Mihályt, frakcióvezető-helyettesnek pedig Répássy Róbertet és Pelczné Gáll Ildikót választotta - közölte Navracsics Tibor a Fidesz és a KDNP közös frakcióülését követő sajtótájékoztatón. Térítési díjat nem kapnak, de frakcióvezetők lettek a kabinetvezetők, a nem kabinetvezető elnökségi tagok, és a Fidesszel szövetséges politikai erők vezetői is.
Navracsics elmondása szerint a képviselőcsoport arról is döntött, hogy a szakmai munkát a jövőben a KDNP-vel közösen szervezett hét kabinetben folytatja. Hozzátette: a kabineteket alkotó munkacsoportok az országgyűlés bizottsági rendszeréhez alkalmazkodnak.
Kabinetek
Külügyi kabinet: Németh Zsolt
Gazdasági kabinet: Varga Mihály
Mezőgazdasági és környezetvédelmi kabinet: Font Sándor
Kulturális kabinet: Halász János
Népjóléti kabinet: Soltész Miklós (KDNP)
Védelmi kabinet: Lázár János
Jogi-közigazgatási kabinet: Répássy Róbert
|